Ģimeņu šaha svētki

2015. gada 13. novembrī, Liepājas 15. vidusskolā norisinājās nebijis pasākums – “Ģimeņu šaha svētki” – pie viena šaha galdiņa pulcējot mammas, tētus, vectētiņus un vecmāmiņas un bērnus. Pasākuma vadītāja, Baltā dāma, kas ir šaha spēles fakultatīva pulciņa vadītāja un sākumskolas skolotāja Vaira Strelēviča, savā ievadrunā atzina, ka viņai ir patiess gandarījums par ievērojamo apmeklētāju skaitu, jo šahs ir ne tikai spēle, tā ir intelektuāla laika pavadīšana visai ģimenei un efektīvs “trenažieris” loģiskās domāšanas attīstīšanai.

Skolēni, kas apmeklēja “Ģimeņu šaha svētkus”, šaha prasmi ir apguvuši ne tikai skolas fakultatīvo nodarbību ietvaros, bet arī Liepājas šaha klubā un mājās kopā ar savu ģimeni, tādēļ pie rūtainiem galdiņiem cīņas noritēja īpaši sīvi, pat stundas garumā.

Pēc vairāku stundu cīņām noskaidrojās uzvarētāji – pirmo vietu izcīnīja Lauris Siksna, kurš nezaudēja nevienu partiju, 2. vietu ieguva Mārtiņš Krampis un trešās vietas ieguvējs bija Markuss Ķezberis.

Noslēgumā visi šahisti saņēma diplomus un medaļas, taču pasākuma pievienotā vērtība ir gandarījums par ar vecākiem kopīgi pavadīto pēcpusdienu.

« 2 gada 2 »
Share Button