Zentai Mauriņai-120

15.decembrī latviešu rakstniecei Zentai Mauriņai tika svinēta 120.dzimšanas diena. Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā šajā dienā notika pasākums „Uzdrīkstēties svinēt dzīvi”, kurā piedalījās skolēni un skolotāji no Rīgas, Grobiņas un Liepājas.
Ciemiņi devās ekskursijā pa skolu, lai iepazītos ar atjaunoto jūgendstila ēku un  sajustu, kā te mācījās un jutās skolniece Zenta Mauriņa. Mūsu skolu pārstāvēja 12. klases skolnieces Kristiāna Līna Jaunzeme, Elza Amanda Šuvajeva, Katrīna Kelija Krapauska, Anete Kamiska un latviešu valodas un literatūras skolotāja Laura Rieksta.
Skolas zālē visus dalībniekus uzrunāja skolas bibliotekāre Lāsma Spāģe, aktieris Ēriks Vilsons. Klātesošajiem bija iespēja redzēt arī labākos literāri muzikālo kompozīciju priekšnesumus, kuri veidoti pēc Z.Mauriņas atziņas „Nenorij savus mīļākos vārdus. Saki tos. Arī vārdiem ir dziedinātājspēks”.
Skolotāji sarunas par Zentu Mauriņu turpināja vienā 3.stāva klasē, kurā kādreiz mācījusies pati rakstniece. Savās pārdomās dalījās Grobiņas muzeja vadītāja Maija Rolava.

Savukārt skolēniem bija iespēja piedalīties sešās radošajās darbnīcās:

  1. Dvēseles aromāts. Personības šarms. Dvēseles mūzika.
  2. Ziemassvētku zvaigzne jeb dāsni dalies spēles priekā.
  3. Daile ir laimes ārējā izpausme.
  4. Domā. Raksti. Iepriecini.
  5. Vai esi pozitīvā skrūvīte vai uzgrieznis īstajā laikā?
  6. Caur darbu uz patikšanu.

Pēcpusdienas noslēgumā katram tika Zentas Mauriņas dzimšanas dienas tortes gabaliņš, bija svecīšu iedegšana eglē, pateicības un atvadvārdi.

 

Mūsu skolas 12.klases skolnieces atzīst: „Esam ieguvušas savu personīgo Zentas Mauriņas skatījumu uz dzīvi, jo pavadījām laiku, lasot citātus, klausoties stāstus un domājot pašas savus domugraudus. Mēs katra ieguvām citādu pieredzi, mums patika šis laiks, ko pavadījām kopā, veidojot laimīgas dzīves formulu un laipnības attēlojumu un pasmejoties nenopietni par nopietno dzīvi. Vēl patīkami bija skatīties mūsu vienaudžu veidotus priekšnesumus, kas parādīja viņu kopīgo interpretāciju par Zentas Mauriņas atziņu „Nenorij savus mīļākos vārdus. Saki tos. Arī vārdiem ir dziedinātājspēks”.”

Share Button