Vienas dienas nometne Igaunijā

2018. gada 22. maija agrā rīta stundā no Liepājas uz Tartu devās 45 Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas 4. un 5. klašu skolēni, kuri ekskursiju sākot jutās patīkami satraukti, jo lielākā daļa nekad nebija bijuši Igaunijā. Ceļš līdz galamērķim bija garš, tāpēc ik pēc divām stundām šoferis divstāvu autobusu apturēja, lai ekskursanti varētu ieturēt nelielu maltīti vai iegādāties saldējumu vai citus našķus. Latvijas robežpilsētā Valkā skolēni nobaudīja gardas siltās pusdienas Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ēdnīcā un “izlocīja kājas” netālu esošajā bērnu laukumā.

Tartu pilsētā skolēni apmeklēja AHHA zinātnes centru, kur ar lielu interesi apskatīja jaunizveidoto izstādi “Jūras briesmoņi”, planetārijā “devās” ceļojumā kosmiskajos plašumos, izmēģināja dažādas neticamas ierīces un iepirkās suvenīru veikaliņā. Tad autobuss visus aizvizināja pie mamutiem uz “Ledus laikmeta centru” – lielisku dabas muzeju, kur 3 stāvos plašās telpās varēja apskatīt ledus laikmeta dzīvniekus, iepazīties ar ledus laikmeta liecībām Igaunijas teritorijā – dabas attīstību pēc ledus laikmeta, apmeklēt rotaļu istabu, pašiem ražot elektrību, virtuālajā spēlē sacensties akmens mešanā tālumā, vērot melnā stārķa ligzdu tiešsaistē un daudzas citas interesantas ar dabu saistītas lietas gan apskatīt, gan izmēģināt.

Atpakaļceļā Igaunijas robežpilsētā Valgā veikalā Selver – 5 metru attālumā no Latvijas robežas, skolēni iegādājās Igaunijā ražotos saldumus. Ceļš līdz Liepājai daudziem šķita īsāks, jo nogurums lika sevi manīt un miegs pieveica pat visenerģiskākos. Daloties iespaidos, skolēni atzīmēja, ka ekskursija ir bijusi izzinoša, interesanta, saistoša un jautra.

 

 

Projekts Nr. 8.3.2.2./16/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompeteņču attīstībai”

 

 

Share Button