Diktāta rakstīšanas svētki

7.oktobrī Liepājas Universitātes studiju korpusā Kr.Valdemāra ielā 4 ikviens interesants varēja piedalīties 3.Vispasaules diktāta rakstīšanas svētkos. Diktāta teksta „Vakariņas ar Oliveru” autors bija rakstnieks un publicists Nilss Sakss .

Diktātu klātienē rakstīja 62 dalībnieki, un viena no diktāta rakstītājām bija arī mūsu skolas ekonomikas skolotāja Nadežda Jurčenko. Skolotāja atzīst, ka „pirmo reizi diktāta rakstīšanā piedalījos 2014.gadā, kad notika rakstīšanas svētki, savukārt 2015.gadā rakstīju 1.Vispasaules diktātu latviešu valodā. 2016.gadā vēlējos piedalīties, bet tajā dienā biju aizņemta. Šogad ar nepacietību gaidīju un pieteicos jau laicīgi”.

Savukārt mūsu skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Laura Rieksta piedalījās diktātu labošanā. Skolotāja vienu brīdi ir gribējusi pati piedalīties diktāta rakstīšanā un aicinājusi arī savus audzēkņus. Bet vēlāk bijis uzaicinājums piedalīties diktāta labošanā, kas licies vēl interesantāks un aizraujošāks process, jo ikdienā nenākas labot pieaugušu cilvēku rakstītus tekstus! Jāpiemin, ka vecākajai dalībniecei ir bijis 77 gadi, bet jaunākajai – 11gadi.

Lepojamies, ka skolotāja Nadežda Jurčenko bija starp tiem, kas vismazāk kļūdījās un saņēma balvu.

 

Sagatavoja Laura Rieksta

Share Button