Dzīvnieku aizsardzības nedēļa

Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā no 3. – 7. oktobrim norisinājās Dzīvnieku aizsardzības nedēļa, kuras ietvaros skolēni gatavoja Latvijas gada dzīvnieku-2016 skulptūras  un iesaistījās dzīvnieku barības ziedošanā. Nedēļas laikā skolēni ar vecāku atbalstu uz skolu nesa suņu un kaķu barību, dzīvnieku kārumus un citas dzīvniekiem noderīgas lietas. Dzīvnieku aizsardzības nedēļas mērķis ir aicināt ikvienu uz labestību, iejūtību un patiesu draudzību pret dzīvniekiem un īpašs pārsteigums bija 1.c klases skolnieka Kristera Maraka kopīgi ar savu ģimeni sagatavotā īpašā dāvana un sirsnīgā vēstule patversmes dzīvniekiem.
Kopā tika saziedoti 133,5 kilogrami dzīvnieku barības, kura tika nogādāta Liepājas dzīvnieku patversmē Ezermalas ielā. Skolēni, vecāki un skolotāji 11. oktobrī devās uz patversmi, lai klātienē apskatītu tur dzīvojošos dzīvniekus un dotos kopīgā pastaigā ar suņiem. Pēc patversmes apciemošanas skolēni atzina, ka ir svarīgi būt atbildīgiem pret dzīvniekiem, un novēlēja ikvienam patversmē nonākušajiem dzīvniekiem sagaidīt jaunus un gādīgus saimniekus.
Izmantojot dabas materiālus un sadzīves atkritumus, skolēni izveidoja Eiropas āpsi, smirdīgo rožvaboli, samtērci un dižraibo dzeni u.c. Skolēni, pilnveidojot savas praktiskās iemaņas rokdarbos, papildus guva zināšanas par Latvijas gada dzīvnieku nozīmi mūsu ekosistēmā, kā arī to, ka sadzīves atkritumus, piemēram, PET pudeles, plastmasu, politelēna maisiņus un makulatūru var izmantot otrreizēji, radot no tiem lieliskas skulptūras.

Informāciju sagatavoja: Linda Bezrodina

Share Button