Eiropas Parlamenta nakts

2017. gada februārī un martā Oskara Kalpaka 15. vidusskolas debašu klubs sadarbībā ar Skolēnu līdzpārvaldi īstenoja projektu “Eiropas Parlamenta diena tavā skolā”.

Pasākuma tematika bija veltīta EP vērtībām un Eiropas Parlamenta izcilības balvām. Pasākuma mērķis bija pievērst uzmanību cilvēkiem un organizācijām, kas veido pasauli labāku, kā arī iedrošināt citus sekot viņu piemēram.

Skolēni iepazīstināja savus skolas biedrus un pasākuma viesus ar EP izcilības balvām, pasākumā ietverot EP nomināciju (Saharova balvas, LUX kino balvas, Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas, Pilsoņu balvas) ideju izskaidrošanu un aktuālo informāciju:

  • Saharova balva par domas brīvību, apbalvojums, kurš tiek piešķirts par ieguldījumu un sasniegumiem cilvēktiesību jomā.
  • Eiropas pilsoņu balva, kas simbolizē pilsoņa, grupas vai apvienības izcilos sasniegumus Eiropas Savienības vērtību veicināšanas procesā.
  • Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva par saprašanās un kopīgas eiropeiskās identitātes veicināšanu.
  • LUX kino balva, kas vērš uzmanību uz pašreizējām politiskajām un sociālajām problēmām, kā arī ir veids, kā atspoguļot Eiropas identitāti un vērtības.

Viens no nozīmīgākajiem posmiem un pievienotā vērtība projektā bija atgriezeniskās saiknes veidošana, kas īstenojās sarunās. Kā arī secinājums, ka ir nepieciešams veidot diskusijas par Eiropas Savienībā nozīmīgām vērtībām ikdienā, ne tikai īpašu pasākumu ietvaros.

Share Button