Ir sakrājušās izlietotās baterijas? Nekrāj tās!

Bateriju nodošana-page-001

Izlietotās baterijas vari nodot Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā tam paredzētajos konteineros. Bateriju nodošanas konteinerus turpmāk varēsi atrast blakus skolā nu jau labi zināmajiem atkritumu šķirošanas konteineriem.

„Zaļā josta” laidusi klajā jaunu informatīvi izglītojošo īsfilmu „Bateriju ceļš” (norāde uz īsfilmu- https://youtu.be/KxFPimlPCaU), kur 15 minūtēs tiek sniegts ieskats bateriju dzīves ciklā, skaidrota bateriju uzbūve un kaitīgā ietekme uz vidi, izskaidrots, kādēļ izlietotās baterijas ir videi kaitīgas, ko darīt ar izlietotām baterijām, un sniegti noderīgi ieteikumi vides pasargāšanai no potenciāliem izlietoto bateriju piesārņojuma draudiem (informācija iegūta no interneta portāla “Zaļā josta”).

Ir jāatceras, ka baterijas, satur smagos metālus un toksiskas vielas, kas, nonākot dabā, nodara lielu kaitējumu apkārtējai videi un mūsu veselībai. Dzīvosim zaļi – saudzēsim dabu!

Informāciju sagatavoja: F.Rekovičs

infografika_baterijas_87ced skiro_magnets_2016_d4113Bateriju nodošana-page-001