Jaunieši iejūtas Eiropas Parlamenta deputātu darbā

untitled

Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas 10. – 12. klašu skolēni, piedaloties starptautiskā projektā, izveidojuši spēli, kurā iesaistījuši skolas biedrus, portālu informēja skolas pārstāvji. Ar jauniešu izveidoto spēli iepazinās 7. – 12. klašu skolēni.

Veidojot spēli, nozīmīgi bija ietvert gan vizuālu risinājumu, gan noformējumu, gan jautājumus saistībā ar Eiropas Parlamenta aktualitātēm. Jauniešu izvēlētās Eiropas Savienībā aktuālās tēmas diskusijai bija izglītība, veselības aprūpe, vide un jaunatne. Spēles pamatideja bija jauniešu iejušanās dažādu valstu Eiropas Parlamenta deputātu darbā, kas ietver, gan argumentētu viedokļa paušanu, gan lēmuma pieņemšanu, gan iesaistīšanos diskusijās, u.tt. Izveidotā spēle tiks iesniegta Eiropas Parlamenta Informācijas birojā ar mērķi piedalīties konkursā, lai iegūtu iespēju Eiropas Parlamentā Strasbūrā iepazīt Eiropas Parlamenta darbu klātienē un tikties ar jauniešiem no citām ES dalībvalstīm, kā arī diskutēt par visdažādākajiem ES jautājumiem.

Diskusijā jaunieši apsprieda tādus jautājumus kā:

• Vai mobilo telefonu aizliegšana veicinātu/neveicinātu mācīšanās procesu skolā?
  • Vai mājasdarbi ir/nav nepieciešami?
  • Vai veselības aprūpei būtu jābūt bez maksas?
  • Vai vajadzētu aizliegt dzīvnieku testēšanu cilvēku medikamentu ražošanas vajadzībām?
  • Vai ir iespējams bezatkritumu dzīvesveids?
  • Kas ir svarīgāks: vai cilvēku dzīves standarta paaugstināšana, vai ērtību nodrošināšana?
  • Kam būtu jāuzņemas lielāka atbildība par vides piesārņošanu: valdībai vai pilsoņiem?
  • Vai jauniešiem būtu jāveic obligātais sociālais darbs vai arī jāiesaistās obligātajā militārajā dienestā, lai kļūtu par pilntiesīgu sabiedrības locekli.
  • Vai pensijas vecums būtu jāsaīsina, lai atbrīvotos vietas darba tirgū jauniem speciālistiem, savukārt seniori varētu ātrāk doties pelnītā atpūtā.