Karjeras dienu pasākums “Pielaiko profesiju-2018” Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolā

17.oktobrī Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolā norisinājās karjeras dienu pasākums “Pielaiko profesiju-2018”, kurā skolēniem bija iespēja satikt dažādu profesiju pārstāvjus un izzināt viņu darba ikdienu. Pasākums norisinājās projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Ar policista profesiju skolēnus iepazīstināja Kurzemes Reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori Inta Kvecko-Sproģe, Aiva Jonuša un Māris Skābardis, sniedzot ieskatu policista darba pienākumos, kā arī ar videofilmas palīdzību iepazīstinot skolēnus ar darba pienākumiem un ikdienas gaitām Valsts policijas pretterorisma vienībā OMEGA.
Par veselības aprūpes jomas profesijām skolēniem pastāstīja RSU Liepājas filiāles projektu vadītāja Laila Bethere un programmas “Māszinības” 4.kursa studentes Aija Muižniece, Monna Terēze Vītola un Karīna Mitčenko, savā nodarbībā aktualizējot pirmās palīdzības sniegšanu ārkārtas situācijā.
Savukārt sporta kluba “CF Liepāja” pārstāvis, fitnesa treneris Gundars Lauva uzsvēra, ka fiziskā sagatavotība un veselīgs dzīvesveids sākas ar sportiskām aktivitātēm ikdienā.
Ar aviācijas nozari skolēnus iepazīstināja SIA “Aviasabiedrība “Liepāja”” atbilstības uzraudzības un drošības pārvaldības sistēmas vadītājs Edvards Lidovskis, uzsverot, ka skolēni bija “pārsteigti ieraudzīt aviāciju ne ar pasažieru acīm”.
Pasākumā viesojās arī Liepājas prokuratūras prokurori Elīna Mengote, Rihards Plotka un Uldis Kursinskis, skolēniem izskaidrojot prokurora lomu tiesvedībā. Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes vecākais izmeklētājs Mārtiņš Strazdiņš akcentēja nepieciešamību skolēnu izglītošanai nodokļu jomā un uzsvēra, ka šādos pasākumos svarīgi ir jauniešus ne tikai informēt par profesiju, bet arī veicināt izpratni par pilsoniski atbildīgu rīcību.
AS „Swedbank” pārstāve un lektore Baiba Miņina skolēniem pastāstīja par baņķiera profesiju un akcentēja nepieciešamību kompetenču attīstīšanai jau skolas laikā.
Leļļu teātra aktrise Agnese Kuplēna atzina, ka skolēniem ir interese par aktiera profesiju, kā arī uzsvēra, ka leļļu teātra aktiera darbs nav „paspēlēšanās ar lellītēm, bet ir smags darbs ar lelli”, taču katra diena leļļu teātra aktiera dzīvē ir pilnīgi savādāka un darbs sniedz gandarījumu.

 

Share Button