Labdarības akcija „No sirds uz sirdi”

22. decembrī Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas SL un 12.klases aktīvisti jau otro gadu apciemoja Sociālā dienesta Grupu dzīvokļu iemītniekus, rīkojot sirdssildošu dziesmu un dzejoļu pasācienu, un dāvinot iepriekš labdarības akcijā “No sirds uz sirdi”saziedotās dāvanas.

Pasākuma kamola sākums meklējams stipru laiku atpakaļ – novembra beigās, kad skolas līdzpārvalde organizēja labdarības akciju, kurā varēja piedalīties jebkurš skolēns, skolotājs un vecāks, kam dvēsele deg radīt citiem Ziemassvētkus. Dāvanas bija dažādas – sākot ar rūpīgi izgatavotām dekorācijām, beidzot ar pilnu kasti ar paštaisītiem mājas labumiem – ievārījumiem, marinējumiem. Līdzpārvaldes telpa kalpoja par sarūpējumu sargātuvi, tāpēc ar katru starpbrīdi vietas tajā kļuva arvien mazāk un mazāk, pēc tā var spriest dāvātgribētāju iesaisti akcijā, lai iepriecinātu svētkos tos, kam klājas grūtāk un tos, kuri jūtas vientuļāki . Pēdējā mācību nedēļā SL rūpīgi visu dāvāto apjomu iepakoja.

Pats dāvināšanas pasākums Grupu dzīvkoļu telpās bija dabisks, sirsnība un prieks tiešām tika dāvāts no sirds uz sirdi. Jaunieši dodot saņēma krietni vairāk – Grupu dzīvokļu vadītāja Virgīnija Stankuviene stāstīja par Grupu dzīvkokļu būtību un nozīmi, kā arī kopā ar gādīgām kolēģēm nokoordinēja klientus dāsnā priekšnesumā, kas ietvēra dzejoļu stāstījumus un lasījumus, ko klienti bija paši sameklējuši vai pat sacerējuši. Papildus, iemītnieki bija sagādājuši pašceptu kliņģeri un piparkūkas, un dāvanā saņēma pašizgatavotas dāvanas! Jauniešu sirdis piepildījās ar mīlestību, un citējot Agra Makarova uzrunas vārdus: “Nekas cits cilvēku nesasildīs, kā vien otra dvēsele…” – skolēni un apciemotie sasildīja viens otru.

Viss sarīkojums tika lolots ar skolotājas Agijas Bētas rokām – jaunieši ir dziļi pateicīgi par to, ka tieši skolotāja bija tā, kas radīja iespēju darīt labu, gūstot Ziemassvētku sajūtu.

Līdzpārvalde ir pateicīga ikvienam, kas radīja šo Ziemassvētku došanas un labestības sajūtu, ikvienam, kas piedalījās dāvanu piegādē, ikvienam, kas bija iesaistīts šīs akcijas un pasākuma procesā!

Veiksmes un labestības pilnu Jauno 2018.gadu!

Viktorija Rače,

12.klases skolniece

WhatsApp Image 2017-12-22 at 18.33.10 (2) WhatsApp Image 2017-12-22 at 18.33.10 (3) WhatsApp Image 2017-12-22 at 18.33.10 WhatsApp Image 2017-12-22 at 19.35.36