Latvijas badmintona federācijas piešķirtās Gada balva

31.janvārī mūsu skolā notika Latvijas badmintona federācijas piešķirtās Gada balvas svinīgā nodošana pilsētas domes vadībai. Uz ceremoniju bija ieradušies ap 40 jauno badmintonistu, bērnu vecāki, Liepājas domes priekšsēdētājs Jāni Vilnītis un domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Artis Deksnis. Pēc svinīgām uzrunām un balvas pasniegšanas domnieki, no jaunajiem badmintonistiem, dāvanā saņēma apdrukātus kreklus “Liepāja – badmintona pilsēta” un badmintona raketes. Spēles inventārs uzreiz arī tika iemēģināts, Aigara Breča vadībā apgūstot servi, kas ir viens no rakešu spēles pamatelementiem. Domes amatpersonas ar interesi piedalījās atrakcijā “Serves trāpīšana mērķī”, ar ko izpelnījās vētrainus skolēnu aplausus.

Svētku vakara turpinājumā norisinājās pirmais pilsētas skolu komandu badmintona turnīrs, ar 5 komandu piedalīšanos, kas tika izveidotas no klātesošajiem skolu badmintona pulciņa bērniem. Mūsu skolu sacensībās pārstāvēja vislielākais bērnu skaits, tāpēc startējām ar veselām 3 komandām. Sacensības koordinēja pieredzējušākie Liepājas jaunie badmintona spēles meistari, tostarp 15. vidusskolas pārstāvji Evelīna Balode, Ģirts Sermulis un Salvis Jodelis, bet kortos raketes krustoja šajā mācību gadā skolu pulciņos uzsākušie jaunie sportisti. Maču starplaikos skolēni piedalījās tematiskās atrakcijās saņemot veicināšanas balvas. Badmintona laukumos komandām tiekoties katrai ar katru tika izspēlētas spraigas cīņas, 2. un 3.vietas ieguvēji bija jānoskaidro ar papildkārtu, līdz tika sasniegti sekojoši rezultāti:

1.vieta – Liepājas Raiņa 6.vidusskola

2.vieta – Citu skolu apvienotā komanda ( Ezerkrasta sākumskola, 5.un 8.vsk.)

3.vieta – Oskara Kalpaka 15.vsk 2.komanda
4.vieta – Oskara Kalpaka 15.vsk 3.komanda

5.vieta – Oskara Kalpaka 15.vsk 1.komanda

Šis bija pirmais mēģinājums pilsētā uzsākt jaunu satrpskolu sportisko tradīciju un ir uzskatāms par veiksmīgi izdevušos, par ko liecina lielais dalībnieku un komandu skaits, bērnu emocijas un cīņasspars. Paldies Liepājas pilsētas domei, Sporta pārvaldei,Skolu valdei, 6., 8. un 15.vidusskolām par sniegto atbalstu. Šo tradīciju centīsimies attīstīt piesaistot ar vien vairāk skolu komandas, jo badmintons līdz ar citiem olimpiskajiem sporta veidiem ir iekļauts arī sporta stundu mācību programmā.

Materiālu sagatavoja A. Brečs