Latvijas vēstures līkloči personības kontekstā.

pc080273

8.decembrī Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas lasītavā ciemojās un tikās ar 8.b klasi un audzinātāju ļoti tāls, bet reizē ļoti tuvs viesis – Gunārs Reinis -erudīts, izglītots latviešu būvinženieris no Kalifornijas ASV, kurš 1944.gadā kopā ar tēvu devās emigrācijā no Liepājas uz Vāciju, atstājot šeit mammu un divas māsas.

Reiņu dzimtai šūpulis kārts Pērkonē, dzelzceļnieku ģimenē Gunārs piedzima 1928.gadā, mācījies 5. pilsētas pamatskolā un divus kursus Valsts Tehnikumā, tad 16 gadu vecumā bija jādodas svešumā un uz mūžu jāšķiras no mammas. Pieņemts ikviens izaicinājums, lai dzīvē iegūtu labklājību, nodibināta ģimene, izaudzinātas divas meitas, studēts un apgūtas valodas. Sarunā uzsver, ka mūsdienu jauniešiem vissvarīgākā ir komunikāciju un rakstītprasme daudzās valodās, tai skaitā, dzimtajā valodā.

8.b klases skolēni ieguva atziņu pēc tikšanās, ka atšķirtība no Dzimtenes, no ģimenes nes līdzi vissmagākos pārdzīvojumus, kas daudziem bēgļiem beidzās traģiski. Sarunai ar Gunāra kungu sekos turpinājums janvārī.

Autore: Velga Štolca, O.Kalpaka Liepājas 15.vidusskola

pc080277 pc080278 pc080282 pc080283