Nakts skola

Ceturtdien, 10. martā Liepājas 15. vidusskolā jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās mācību pasākums devīto klašu audzēkņiem „Nakts skola”, kas ir kļuvis par skolas īpašu tradīciju. „Nakts skolu” organizēja skolas desmito, vienpadsmito un divpadsmito klašu skolēni un viņu skolotāji. „Nakts skolas” laikā vidusskolēniem bija iespēja, organizējot pasākumu, iepazīt skolas darbu. Skolēni atzina, ka, „pasākums bija aizraujošs, neparasts, atraktīvs un ar patīkamiem pārsteigumiem bagāts”, kā arī „tā bija iespēja apmeklēt ļoti iedvesmojošas mācību stundas”.

Šī gada pasākuma tēma bija „Nakts muzejā”, aplūkojot dažādu vēstures posmu tematiku, kas atspoguļojās arī skolēnu dalībā: kuršu, pirātu, alu cilvēku, mūku, indiāņu, kovboju, ēģiptiešu, grieķu un romiešu klasēs. Mācību stundas vadīja „Nakts skolas” viesi – dažādu profesiju pārstāvji.

Viens no „Nakts skolas” skolotājiem bija Liepājas reģionālās slimnīcas traumatologs Jānis Vozņesenskis, kurš skolēnus iepazīstināja ar medicīnu Senajā Ēģiptē un tās ietekmi uz medicīnu mūsdienās. Viņš atzina, ka „galvenais izaicinājums bija ieinteresēt jauniešus mācīties tik vēlā vakara stundā, taču patīkams pārsteigums bija skolēnu atsaucīgums un iesaistīšanās stundas norisē. Bija patīkami stāstīt par to, kas pašam liekas interesants, un saņemt pretī pozitīvas emocijas”.

Īpašu pārsteigumu jauniešiem bija sagādājis Liepājas pilsētas Domes deputāts un skolas absolvents Jānis Vilnītis, pasniedzot mācību priekšmetu „Indiāņu filozofija” un radot īpašu, filozofiskām sarunām piemērotu atmosfēru. Ļoti nozīmīgs skolēniem bija Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieka izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilņa Vitkovska pasniegtais mācību priekšmets -„Komunikācija 21. gadsimtā”. Savukārt 12. Saeimas deputāts un „Latvijas Reģionu Apvienības” pārstāvis Mārtiņš Bondas savā mācību stundā aktualizēja bruņinieku tēmu, kā arī pārliecības faktora nozīmi ceļā uz panākumiem. Pēc stundu novadīšanas viņš atzina: „Daudz un nopietni gatavojos šai dienai, tāpēc biju ļoti gandarīts, par pozitīvo skolēnu attieksmi un iesaistīšanos diskusijā”.

Uzņēmēja un kafejnīcas „Darbnīca” īpašniece Inta Šoriņa pasniedza mācību priekšmetu „Kovboju ētika”, pārrunājot ar skolēniem gribas un atbildības jautājumus uzsākot un īstenojot uzņēmējdarbību. Latvijas Baptistu draudžu savienības sludinātājs Mārcis Dejus jauniešiem pasniedza „Tikumības mācību”, portāla www.liepajniekiem.lv redaktors un skolas absolvents Pauls Kaufmanis vadīja nodarbību „Spalvas haizivis”, kā arī Liepājas 15. vidusskolas direktors Gints Ročāns – nodarbību „Takelāža”.

Savukārt Liepājas 15. vidusskolas valsts aizsardzības mācības programmas skolēni vadīja mācību priekšmetu „Kara māksla”, kur visai nopietni tika pārbaudīta jauniešu fiziskā sagatavotība un Liepājas Universitātes jauno mediju mākslas programmas studentes Rasma Kroģere, Paula Dille un šīs programmas absolvente Maija Demitere sarūpēja skolēniem iespēju veidot daudzveidīgus foto mākslas darbus „Zaļais ekrāns”.

„Nakts skolas” skolēni atzinīgi novērtēja pasākuma pozitīvo atmosfēru stundās, un pasniedzēju nepiespiesto attieksmi, kas ļāva veidot kvalitatīvas diskusijas kā līdzīgam ar līdzīgu. Mēs esam bezgala pateicīgi pasākuma viesiem par viņu ieguldījumu jauniešu zinātkāres veicināšanā.

Īpašu pateicību vidusskolēniem, viņu audzinātājām Maijai Ročānei, Līgai Blumfeldei, Agijai Bētai un skolas direktoram Gintam Ročānam par interesanto, iedvesmojošo, un piedzīvojumiem bagāto pasākumu saka 9. klašu indiāņi, alu cilvēki, mūki, ēģiptieši, kovboji un visi pārējie īpašie skolnieki, un muzeja uzraudzes: Sandra, Inese, Ginta.

 

 

Share Button