Pielaiko karjeru

18. oktobrī Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā norisinājās karjeras dienu pasākums “Pielaiko profesiju 2017”, kurā skolēniem bija iespēja satikt dažādu profesiju pārstāvjus un izzināt viņu darba ikdienu.

Pasākums norisinājās projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Profesiju pārstāvjiem visbiežāk uzdotie skolēnu jautājumi šajā pasākumā bija: “Kur jāmācās?”, “Cik ilgi jāmācās?”, kā arī “Kādas ir profesijas pārstāvja ikdienas gaitas?”

Par žurnālista darba gaitām jauniešiem stāstīja portāla liepajniekiem.lv redaktors Pauls Kaufmanis un SIA “Kurzeme televīzija” reportieris Jānis Sproģis-Cinis. Jānis Sproģis-Cinis uzsvēra, ka nozīmīgākais žurnālista ikdienā ir saruna, tādēļ rosināja skolēnus sarunāties un diskutēt par aktuālām tēmām.

Ar veselības aprūpes jomas profesijām skolēnus iepazīstināja Liepājas reģionālās slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas nodaļas traumatoloģijas-ortopēdijas rezidents Jānis Vozņesenskis, kā arī RSU Liepājas filiāles projektu vadītāja Laila Bethere, programmas “Māszinības” 4. kursa studente Baiba Kulinska un programmas “Ārsta palīgs” 2. kursa students Ričards Tauriņš. Savukārt par farmaceita darba specifiku stāstīja farmaceita asistente Inga Želna.

Ar zumbas deju soļiem un sporta trenera darbu jauniešus iepazīstināja Kristīne Kleinšmite. Basketbola komandas Liepājas BS/”Liepājas Vanagi” spēlētājs Roberts Krastiņš atzina, ka viņam “ir prieks, ka jauniešiem interesē aktīvs dzīves veids un sports”, kā arī viņš novēlēja “katram jaunietim atrast savu īsto profesiju, kurā būtu prieks strādāt katru dienu!”.

Pasākumā plaši pārstāvēts bija arī militāro profesiju klāsts. Štāba virsseržants un valsts aizsardzības mācības Oskara Kalpaka 15. vidusskolā skolotājs Varis Jansons skolēnus iepazīstināja ar kareivja profesijas spraigo ikdienu. Savukārt Jūras spēku mācību centra štāba bocmanis Artis Jagmins un bocmanis Igors Grīnis jauniešiem stāstīja par ūdenslīdēju darbu, piedāvājot iepazīties arī ar plašo ekipējuma klāstu.

Arī Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes pārstāvji Jana Kavanska, Inese Saulīte, Ingus Linde un Mārtiņš Kite skolēniem piedāvāja iepazīties ar robežsarga darbam nepieciešamo ekipējumu un stāstīja par robežsarga darba ikdienu.

Frizētavas “Windcut Barber Shop” īpašnieks Elgars Roga jauniešiem novēlēja: “Lai ko Jūs arī darītu, esiet vienmēr atvērti, godīgi un pozitīvi!”

Share Button