Pirmais Dzejas slams Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā

pc010462

Dzejas slams kā dzejas sacensības pasaulē zināmas kopš 1984. gada, kad Čikāgā pirmo Dzejas slamu noorganizēja amerikānis Marks Smits. Latvijā pirmais Dzejas slams notika 2010. gadā.

1. gada 1.decembrī notika pirmais Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas skolēnu Dzejas slams, kurā skatītāju un žūrijas priekšā stājās deviņi drosmīgie, radošie un rakstošie jaunieši: Normunds Deglavs, Sintija Filipsone, Viktorija Rače, Madara Grindule, Džūlija Lapka, Anastasija Ivanoviča, Endija Biteniece, Daiga Koroļonoka un Gido Lākutis.

Dzejas slamā gan kā viesis, gan kā žūrijas pārstāve piedalījās vairāku Dzejas slamu uzvarētāja Linda Skranda, kura pasākuma ievadā padalījās ar klātesošajiem savās sajūtās, kas rodas, liekot domas uz papīra lapas, norunāja vairākus savus dzejoļus un apsveica jaunos dzejniekus ar drosmi nodot sevis radīto klausītāju vērtējumam.

Skatītāju un žūrijas kopvērtējumā pirmo vietu un galveno balvu ieguva Daiga Koroļonoka

Otrā vieta tika piešķirta Normundam Deglavam

Trešā vieta tika piešķirta Anastasijai Ivanovičai

Paldies pirmā skolas Dzejas slama dalībniekiem par uzdrīkstēšanos.

Dzejas slama organizētāja Ginta Milgrāve

pc010459