“Radošuma dienas- 2019” Fiziku var atrast visā, ko cilvēki dara!”

19. martā Liepājas Bērnu un jauniešu centra struktūrvienības “Vaduguns” zālē  8.-9.klašu skolēni apmeklēja skolēnu vidū tik populāros “FIZMIX”– fizikas eksperimentus. Skolēni varēja veikt eksperimentus, vērot paraugdemonstrējumus, iesaistīties interaktīvās atrakcijās. Galvenās atziņas- fizika var būt interesanta.

20. martā Radošuma dienu ietvaros 11.,12.klašu skolēni piedalījās pasākumā “Fizika medicīnā”.

Skolēni devās ekskursijā uz Liepājas Reģionālo slimnīcu, kur iepazinās ar Klientu apkalpošanas centru, aplūkojot tehnoloģiskās iespējas ārkārtas situācijās, Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļu, vietu, kur veic angiogrāfijas izmeklējumus, Staru terapijas nodaļu.

Ekskursijas gaitā skolēni guva pārliecību, ka darbs slimnīcā ir smags un atbildīgs. Darbā bieži ir jāveic vissmalkākie aprēķini un jāņem vērā būtiskākās nianses, lai spētu uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti vai glābtu dzīvību.

20. martā Radošuma dienu ietvaros arī Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā notika pasākums “Eksperimentu diena”, kur skolēniem bija nepieciešams veikt fizikas eksperimentu, nofilmēt to un iesūtīt fizikas skolotāju žūrijas komandai. Žūrija izvērtēja darbus un divās klašu grupās noteica labākos un interesantākos  darbus.

22. martā 4. c klases skolēni J. Čakstes 10. vidusskolā piedalījās pasākumā “Es būšu savas topošās profesijas meistars-  autotransporta inženieris”. Pasākumā skolēniem bija iespēja iejusties autotransporta inženiera lomās un izveidot savu mašīnu ar reaktīvo dzinēju. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.