Radošuma dienas – “Zaļā nākotne”

Radošuma dienas “Zaļā nākotne” Liepājas 15. vidusskolā norisinājās no 29. februāra līdz 04. martam, daudzveidīgās aktivitātes vienoja sauklis: “Vispilnīgākā tehnoloģija – daba!”.

Tika popularizēti dabai draudzīgi paradumi: pārvietošanās ar velosipēdu, atbildīga izturēšanās pret ēdienu, kā arī nepieciešamība iegādāties vietējos pārtikas produktus.

Plašu pircēju atbalstu ieguva skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņš “Pērc zaļi!”. Gan skolēni, gan skolotāji piedalījās arī “Atbildīgas politikas darbnīcā”, garšaugu sēšanas akcijā “Ko sēsi, to pļausi”, par tiešo pirkšanu interesenti varēja uzzināt demonstrācijā “Tiešās pirkšas prieki”. Nedēļas ietvaros notika arī “Veco avīžu čempionāts”, kurā uzdevums klasēm bija uzbūvēt pēc iespējas augstāku makulatūras torni.

Akcija “Ko sēsi, to pļausi” ir pirmais solis plašākā skolas mēroga iniciatīvā – izveidot ilgtspējīgu, skolēnu uzturētu dārzeņu un garšaugu mazdārziņu skolas priekšā.

Sākumskolas skolēni ar eksperimentiem noskaidrojot, kāpēc ir svarīgi dzīvot zaļi un veselīgi; spēlējot spēli “Miljonārs”, runājot “veselīgā latviešu valodā”, mācoties, ka zaļi dzīvot ir gan veselīgi, gan garšīgi un, uzzinot skolēnu 3 mīļākās tējas; 1. vietu ieguva piparmētru tēja, 2. vietu – kumelītes un 3. vietu – rudzupuķes.

Sākumskolas skolēni iepazina arī garšaugu daudzveidību, uzzināja, kā tārpiņš kļūst par taureni, mācījās “Tīra meža himnu” un  šķiroja atkritumus. Sākumskolas skolotāji kopā ar skolēniem darināja tējas maisiņus un dažādās aktivitātēs centās iegaumēt, ka veselīga, “zaļa” nākotne sākas vispirms ar ar ikvienu no mums.

Liels paldies visiem daudzveidīgo aktivitāšu organizatoriem, līdzjutējiem un jo īpaši visiem skolēniem, skolotājiem un Liepājas 15. vidusskolas līdzpārvaldei!

 

Share Button