Sadarbojoties mēs varam daudz!

12.septembrī Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas aktu zālē norisinājās lietpratības mācību stunda „Baltijas jūra un tās ekoloģija” ar atsauci uz 2017. gada diennakts vasaras nometni “Mytilus edulis – Baltijas jūras atdzimšana vai gals”, kas tapa pateicoties skolas atbalsta biedrībai un Latvijas Zivju fonda finansējumam.

Lietpratības mācību stundas ietvaros 7. klašu skolēni ģeogrāfijas skolotāja Feliksa Rekoviča vadībā uzzināja par mums tuvumā esošo Baltijas jūru, ekoloģiju un tās ietekmējošiem faktoriem. Turpretim bioloģijas skolotāja Dace Kaurāte kopā ar  skolēniem izzināja Baltijas jūrā mītošās Ziemeļu ēdamgliemenes  un to nozīmi jūras ekosistēmas un ekoloģijas saglabāšanā.

Skolotāju  pavadībā skolēni izstrādāja plānu, kā novērst Baltijas jūras „ekoloģisko katastrofu”, izvērtējot tā priekšrocības un trūkumus. Mācību stundas refleksijas daļā skolēni pārbaudīja savas zināšanas par Mytilus edulis jeb Ziemeļu ēdamgliemeni.

Jāatceras, ka izprotot Baltijas jūras ietekmi uz katru no mums, kā arī mūsu ietekmi uz to, mēs kļūstam gudrāki, lai spētu izdarīt draudzīgāku un atbildīgāku izvēli attiecībā uz jūras vidi!

Informāciju sagatavoja: F.Rekovičs

DSC_0051 DSC_0041 DSC_0038 DSC_0030

Share Button