“Sirds dziesmu” koru kari Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā

Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā norisinājās skolēnu līdzpārvaldes rīkotais konkurss “Sirds dziesmu koru kari” 7. – 12. klašu skolēniem.

Konkursā 1. vietu ieguva 10. klases skolēni, kas izpildīja grupas “The Sound Poets” dziesmu “Kalniem pāri”.

Jāatzīst, ka liels pārsteigums klātesošajiem bija 10. klases audzinātājas Zanes Sproģes muzikālais sniegums. Viena no 10. klases kora dalībniecēm Anete Galviņa uzsver, ka priekšnesuma tapšanā “klasesbiedru un skolotājas atbalsts un prieks par paveikto bija galvenās prioritātes, kas tika ietērptas klavieru, ģitāras un ritma kastes pavadījumā”.

2. vietu ieguva 9.b klases skolēni, kuri izpildīja grupas “Prāta Vētra” dziesmu “Mana dziesma”.

Savukārt 12. klases skolēni, dziedot mūziķa Ata Auzāna aranžēto tautasdziesmu “Rikšiem bērīt”, ieguva godpilno 3. vietu.

Žūrijas sastāvā bija jomas profesionāļi – Sanita Šube (muzikālās apvienības “Duets” un televīzijas šova “Koru kari 3” Liepājas “Sudraba viļņu” kora dalībniece), Monta Lešķe (Liepājas skolēnu domes un “Jauniešu mājas” pārstāve, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece) un Agija Kaunese (Nīcas kultūras nama direktore, Jauniešu tautas deju kolektīva “Rietumvējš” vadītāja).

Pasākuma noslēgumā tautas deju kolektīvs “Rietumvējš” izpildīja izcilu priekšnesumu – latvisko kustību kopuma kompozīciju.

Pasākumu atbalstīja koncetrzāle “Lielais Dzintars”, “Apgāds Zvaigzne ABC”, Baiba Stirna no uzņēmuma “USH Liepājas dizains”, kā arī Guntis un Aiva Ozoliņi.

Rakstu sagatavoja skolēnu līdzpārvaldes pārstāve: Anastasija Ivanoviča