Šķēršļu joslas atklāšana

Ar Liepājas pilsētas Domes un 12. Saeimas deputātes Ineses Lībiņas-Egneres atbalstu pie Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas tika atklāts NATO šķēršļu joslas 1. posms. Kaut arī ir paveikta tikai ¼ daļa no plānotās joslas izbūves, izveidotais posms sniedz jaunas iespējas militārajām nodarbībām gan Valsts aizsardzības programmas skolēniem, gan jaunsargiem. NATO šķēršļu joslas 1. posmā ir izveidoti tādi pārbaudījumi kā “Virvju kāpnes”, “Dubultbarjera”, “Lecamstieples”, “Lienamtīkls”, un “Purvs”.

Atklājot NATO šķēršļu joslas 1. posmu, Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis uzsvēra patriotiskās audzināšanas nozīmību gan pilsētas, gan valsts mērogā.

Savukārt Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere pauda gandarījumu par NATO šķēršļu joslas tehniskā izpildījuma kvalitāti, akcentējot, ka ir “radīta vieta augstvērtīgām treniņu nodarbībām gan jaunsargiem, gan valsts aizsardzības programmas skolēniem”.

Jaunsardzes un valsts aizsardzības mācības skolotājs, instruktors, Zemessardzes 44. kājnieku bataljona virsseržants Varis Jansons atzina, ka viņam ir “patiess prieks par paveikto darbu”, uzsverot, ka “NATO šķēršļu josla sniegs iespēju jauniešiem attīstīt nozīmīgas prasmes un iemaņas militāro nodarbību ietvaros”.

Jāatzīmē, ka NATO šķēršļu joslas izbūve pie Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas ir likumsakarīga, jo skolā tiek īstenota Valsts aizsardzības mācības programma, kā arī skolā norisinās Jaunsargu 416. vienības nodarbības.

Share Button