„Tavs spēks ir tavos sapņos…” (G.Račs)

IMG_20170924_152420

20.septembrī 12.vam klase ar latviešu valodas un literatūras skolotāju Lauru Riekstu devās uz bibliotēku „Vecliepājas Rūķis”, lai tiktos ar mūziķi, dzejnieku Guntaru Raču un būt līdzās viņa jaunākās grāmatas „365 I daļa” atvēršanas svētkos Liepājā. 12.vam klases skolēni atzina, ka „bija interesanti klausīties Guntara Rača stāstījumā par karjeras pirmsākumiem, par jaunākā dzejoļu krājuma tapšanas aizkulisēm, šķita interesanti dzirdēt, kāda atšķirība ir starp mūziku un dzeju. Mūziku var pielāgot katram cilvēkam individuāli, bet dzeja ir brīva, to var lasīt un rakstīt jebkurš. Pasākums nebija kā lekcija, bet dzejnieks interaktīvi sadarbojās ar auditoriju, bieži jokojot par dažādām tēmām. Patīkams pārsteigums bija muzikālais priekšnesums, kad īpašie viesi – Katrīna Bindere- Čodere un Ivo Fomins – izpildīja muzikālus sveicienus, iesaistot dziedāt arī kuplo auditoriju”.

Lai Dzejas dienu mēnesis izskan ar šīm G.Rača dzejas rindām:

„Tavs spēks ir tavos sapņos

Un tavās cerībās

Tas ir, ko nevar nopirkt

Vai laimēt derībās

Tas ir, kas tevi sargās

Un pacels debesīs

Tavs spēks ir tavos sapņos

Kas tevi piepildīs.”

(17.marts)