“Vītolu fonda” sniegtās iespējas Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas skolēniem

Tieši vidusskolas laikā jaunieši pieņem dzīvē vienu no nozīmīgākajiem lēmumiem: izvēlas savu nākotnes profesiju. Un savu sapņu īstenošanā vairāki Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas skolēni ir saņēmuši nodibinājuma “Vītolu fonds” sniegto atbalstu: fonda administrētās stipendijas.

TOMA MĀRTIŅA SMILGAS STĀSTS

Izvēlēties kur studēt nebija viegli, tā vairāk bija izvēle pēc izslēgšanas principa, taču šobrīd zinu, ka tā bija pareizā izvēle- tagad esmu Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes 2. kursa students un Annas Māras Hrgetič fonda stipendiāts (jau otro gadu).

Lai iegūtu stipendiju, laiks vidusskolā nebija jāiznieko. Vajadzēja mācīties un uzturēt labas sekmes, bet uzskatu, ka tā nebija viena no svarīgākajām darbībām, kas pavēra man ceļu uz “Vītola fonda” atbalstu. Liela nozīme bija sevis attīstīšanā ārpusskolas aktivitātēs – tiekšanās uz ko augstāku ārpus vidusskolas.

Pašlaik, pateicoties “Vītola fondam”, Mārai Hrgetič un arī viņas jaukajiem bērniem, man ir iespēja mācīties Rīgā un sasniegt vienu no saviem dzīves mērķiem – kļūt par ārstu! Pats esmu vairākas reizes viesojies Vītola fonda birojā, galvenokārt, uz jaukām pasēdēšanām ar tēju un sirsnīgām sarunām vienkārši par un ap. Tas smaids un jaukie iespaidi pēc katras tikšanās ir neaprakstāmi! Kā vienā no tikšanās reizēm minēja pats Vilis Vītols: “Jūsu paaudze ir zelta paaudze”, kas patiesi liek aizdomāties un turpināt iet iesākto, toties grūto ceļu uz mērķiem.

“Vītola fonds” ir patiesi sirsnīga organizācija. Tā dāvā stipendijas cilvēkiem, kuri patiesi vēlas mācīties un sasniegt dzīvē vairāk.

Īpašu paldies vēlos pateikt Mārai Hrgetič, viņas bērniem un visai Vītola ģimenei – esmu lepns, ka esmu tieši Jūsu stipendijas stipendiāts! Paldies arī Vitai un visiem pārējiem Vītola fonda darbiniekiem par uzticību un sniegto iespēju! Godīgi sakot es pats plānoju arī atvērt savu stipendiju brīdī, kad būšu izmācījies un sākšu pilnvērtīgi strādāt, jo kā pati Vita ir vienmēr teikusi –“ mūsu starpā ir sirds līgums”!

KITIJAS STRUKAS STĀSTS

Mana saikne ar “Vītolu fondu” sākās 2018. gada augustā. Man ir gods saņemt Ginta Stīpnieka piemiņas stipendiju, kura ir neatsverama mana ikdienas sastāvdaļa kvalitatīvai dzīves nodrošināšanai un izcilas izglītības iegūšanai tepat Latvijā!

Skolas laikā ļoti interesēja politiskie un ekonomiskie jautājumi, kurus varēju apspriest debašu klubā un zinātniski pētnieciskā darba konferencēs, tādēļ izvēlējos studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studiju programmā “Ekonomika”. Interesantākais ir tas, ka papildus apgūstu vēl lauksaimniecības pamatus, kas paplašina redzes loku un skatījumu uz daudzām dzīves sfērām.

Stipendiju ieguvu par labajām sekmēm (vidējais vērtējums, absolvējot 12. klasi, bija 8,64), aktīvo ārpusstundu darbu un valsts mēroga sasniegumiem zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Un, tādēļ, ka nestudēju Liepājā, esmu tālu prom no ģimenes, bija nepieciešamība pēc finansiāla atbalsta. Pateicoties “Vītolu fondam”, man ir iespēja veltīt visu savu laiku studijām un iegūt izcilu izglītību, neuztraucoties par finansiālo stāvokli. Ir jāatzīst, ka ieguldu lielu darbu mācībās, lai nepieviltu savus ziedotājus un savu ģimeni, jo izcilas sekmes ir nozīmīgas veiksmīgām studijām!

Esmu arī viesojusies kā absolvente savā skolā, lai pastāstītu par universitātes dzīvi, grūtībām, ar kurām nākas saskarties un “Vītolu fonda”sniegtajām iespējām!

RIHARDA PĒTERA ROČĀNA STĀSTS

Esmu Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas fakultātes students un man ir tas gods saņemt nodibinājuma ‘’Vītolu fonds’’ administrēto Mecenāta Borisa Tetereva stipendiju medicīnā.

Pavadīto piecu studiju gadu laikā vienmēr esmu jutis Vītolu fonda sirsnību un rūpes. Pateicoties Vītolu fonda un Borisa un Ināras Teterevu fonda sniegtajam atbalstam, vienmēr esmu varējis pilnībā nodoties studiju procesam un pētniecībai. Savā un savas ģimenes vārdā esmu neizsakāmi pateicīgs par gadu gaitā saņemto atbalstu un iedvesmu.

Jebkuram topošajam studentam ar neatlaidību un skaidru mērķi, iesaku pieteikties ‘’Vītolu fonds’’ stipendijai.

 SINTIJAS BIERIŅAS STĀSTS

Vidusskolā zināju to, ka vēlējos profesiju, kas saistīta ar medicīnu, kā arī gribēju strādāt ar cilvēkiem. Priecājos par to, ka varu studēt Latvijas Universitātē optometriju, un jau trešo gadu saņemt “Vītolu fonda” administrēto stipendiju. Liels Paldies Pauderu un Šternu ģimenei par man sniegto atbalstu studiju laikā. Paldies par izrādītajām rūpēm.

Lai iegūtu stipendiju svarīgas bija atzīmes mācību priekšmetos, kā arī veiksmīga piedalīšanās olimpiādēs bija priekšrocība. Vēl atceros to brīdi, kad gatavoju pieteikuma mapīti – ieliku tajā daudzu olimpiāžu diplomu kopijas, kā arī motivācijas vēstuli, kurā aprakstīju visu, ko vidusskolas laikā sadarīju. Skolotāji arī manīja manu gribasspēku un nepieciešamību stipendijas iegūšanā, tāpēc rakstīja rekomendācijas par mani.

Ļoti novērtēju to, ka visu savu laiku un uzmanību varu veltīt mācībām. Man ļoti patīk studēt Rīgā, mūsdienīgā Dabaszinātņu akadēmiskā centrā pie atsaucīgiem pasniedzējiem. Stipendija noteikti motivē sasniegt pēc iespējas labākus rezultātus. 2017. gada vasarā tikos ar ziedotāju Māri Pauderu un šo tikšanos joprojām atceros kā ļoti sirsnīgu, jo tieši tāds ir ziedotājs-sirsnīgs, labestīgs un dzīvespriecīgs. Šādi cilvēki ir ne vien Latvijas, bet visas pasaules lepnums. Arī vairāki mani draugi un paziņas saņem „Vītolu fonda” stipendijas un atzīst, ka bez tās būtu daudz grūtāk, it īpaši, ja nedzīvo pilsētā kurā studē, bet gan vairāku stundu brauciena attālumā. Un jāatzīst, ka visi man zināmie studenti, kurus atbalsta „Vītolu fonds” mācību sasniegumos ir vieni no labākajiem.

DANA JURĶA STĀSTS

Jau trešo gadu sadarbojos ar “Vītolu fondu” un saņemu Valdemāra Ruļļa piemiņas stipendiju. Šī stipendija man ir sniegusi ievērojamu finansiālu atbalstu studiju gados un ļauj man pilnībā veltīt savu laiku studijām un izaugsmei, jo studiju laikā nav dienas jāpavada strādājot un naktis mācoties. Studēju Liepājas Universitātē studiju programmā “Eiropas valodu un kultūras studijas”.

Ko darīju, lai iegūtu stipendiju? Pirmkārt vajadzēja labi mācīties, jo viens no stipendijas saņemšanas nosacījumiem ir, ka skolēna vidējai atzīmei ir jābūt vismaz 7,5. Iespējams palīdzēja arī iepriekšējos gados gūtie panākumi dažādās mācību priekšmetu olimpiādēs un aktīva darbība skolas debašu klubā.

Protams, finansiālais atbalsts ir ļoti laba lieta, bet vēl viena lieta, ko gūstu no stipendijas saņemšanas, ir atbildības sajūta. Tā ir atbildība ne tikai pret sevi, bet arī pret ziedotāju. Doma, ka kāds tic maniem spēkiem un ir gatavs man uzticēties un ieguldīt manī naudu, lai es gūtu labāku nākotni, liek man strādāt divas reizes vairāk un rūpīgāk. Ir sajūta, ka man ir jāattaisno uz mani liktās cerības. Tas nenozīmē, ka mācos tikai, lai sagādātu gandarījumu kādam citam. Papildus atbildība pret to, ko ziedotājs no manis gaida, liek man censties vairāk, kas nāk par labu tikai man.

Esmu ļoti pateicīgs gan Vītolu fondam, gan savam ziedotājam par šo brīnišķīgo iespēju!

MADARAS KREISLERES STĀSTS

Jau no bērnības zināju, ka vēlos strādāt par pirmsskolas izglītības skolotāju. Man ir gods saņemt Alfreda un Sarmītes Gravu ģimenes stipendiju, un studēt to, kas man patīk – tagad, jau 3. kurss! Esmu neizsakāmi pateicīga būt par “Vītolu fonda” administrētās stipendijas saņēmēju.. Šī stipendija sniedz gan materiālu atbalstu, gan

pozitīvu piemēru – mūsdienās lielākā daļa sabiedrības ir vienaldzīga pret apkārt notiekošo, katrs domā pats par sevi un necenšas otram palīdzēt.

Stipendijas iegūšana bija cīņa, izaicinājums. Lai iegūtu Vītola fonda stipendiju jāizpildās vairākiem nosacījumiem, viens no tiem, vidējai atzīmei (absolvējot vidusskolu) jābūt vismaz 7.5 balles. Biju apņēmusies tiekties uz to, tāpēc pievērsu ļoti lielu uzmanību savām atzīmēm – mācījos, laboju un izlaboju, ja tas bija nepieciešams.

Tad nu tagad, es varu ar pilnu atdevi studēt, nesatraucoties par materiāliem līdzekļiem, jo Alfreda un Sarmītes Gravu ģimene sniedz milzu ieguldījumu manā studiju procesā. Tā kā apgūstu pirmsskolas izglītības skolotāja profesiju, tad šis darbs noteikti prasa dažādus materiālus līdzekļus, kā piemēram, augstskolā veidojot radošos darbus, kurus vēlāk varu izmantot dodoties praksē. Laiks skrien ļoti ātri. Esmu neizsakāmi pateicīga, ka man tiek sniegta šī iespēja, jo bez šī atbalsta es savu sapni nevarētu sasniegt! Paldies Alfreda un Sarmītes Gravas ģimenei!

MADARAS GRINDULES STĀSTS

Pieteikties “Vītolu fonda” administrētajai stipendijai, mani iedvesmoja vairāki Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas skolotāji. Šodien varu viņiem visiem teikt lielu Paldies par mudinājumu un atbalstu. Tāpat, es esmu no sirds pateicīga saviem brīnišķīgajiem ziedotājiem Gunāram Šternam un Metai Šternai par atbalstu studiju procesā. Studēju Liepājas Universitātē sociālo darbu. Esmu neizsakāmi pateicīga saviem ziedotājiem un Vītolu fondam!

 

 

VIKTORIJAS RAČES STĀSTS

 “Vītolu fonda” stipendija no Gunāra un Metas Šterniem ir svētība, alga un labākā atzīme. Vidusskola bija laika posms, kad meklēju to, kas man patīk un tiklīdz atradu – tā centos tajā pilnvērtīgi iedziļināties. Pēc 11. klases nojautu savu nākotnes mērķi un 12. klasē pieņēmu lēmumu – vēlos studēt Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikāciju zinātni.

Visu, ko varēju darīt ir censties – zināju, ka nevarēšu gūt vienādi izcilus vērtējumus visos mācību priekšmetos (taču centos tos gūt). Piedalījos arī dažādās aktivitātēs – zinātniski pētniecisko darbu konferencēs, žurnālistikas konkursos, debašu turnīros un citos radošos pasākumos. Vēl joprojām priecājos par sasniegto un saprotu, kādēļ ir svarīgi nenogulēt vidusskolu. Līksmoju par to, ka ieguldītais laiks un darbs sniedz augļus – neizmērojama pateicība “Vītolu fondam” par piešķirto Gunāra Šterna un Metas Šternas ziedojuma stipendiju.

Lepojos ar to, ka mūsu valstī plaukst sirsnība un labdarība. Paldies nodibinājumam “Vītolu fonds”!

Informāciju apkopoja: Viktorija Rače

Share Button