Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa – nākotnei

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija, bet Latvijā-Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisinās  jau 20. reizi, Latvijā -19.reizi, bet mūsu skolas bibliotēkas lasītāji  projektā šogad  iesaistās 10.reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās (arī mūsu skolas bibliotēkā) notiek lasījumi, literatūras izstādes, diskusijas, aktuālas sarunas. Karjeras nedēļai veltītā skolēnu zīmējumu izstāde „Mana sapņu profesija” (paldies skolotājai Veltai un jaunajiem māksliniekiem) bija lielisks pieteikums Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas  šī gada tēmai „Nākotne Ziemeļvalstīs”.

Cilvēce nonākusi liela pārbaudījuma priekšā-klimata mainība un globālā sasilšana. Lasot fragmentus no somu rakstnieces Iterantas futūristiskā romāna „Ūdens atmiņa”, nonākam pasaulē, kura vēl atlikusi pēc ekoloģiskās katastrofas- liela daļa Ziemeļvalstu ir zem ūdens, plosās kari un sadursmes resursu dēļ. Nākotne no kuras visiem spēkiem jācenšas izvairīties, kā to sava publikācijā uzsver britu ekologs Džeimss Lavloks, minot arī svarīgākos uzdevumus pasaules sabiedrībai kopumā. Bet arī katrs skolēns, katra skola var dot stabilu pienesumu „zaļi domājot, dzīvojot”, mainot kaut sīkus ikdienas paradumus. Saruna ar Liepājas Ezerkrasta sākumskolas bibliotekāri Ingrīdu izvērtās aizrautīga, jo kopš 2005.gada skolas kolektīvs par ieguldīto darbu vides aizsardzībā iegūst Ekoskolu augstāko starptautisko balvu-Zaļo karogu. Mūsu skolas 4.c, 4.d, 6.b un 7.b klases skolēni un skolotājas Ilze, Inta un Laura, par šiem sasniegumiem domājot, atzīst – „grūtākā kauja pašam ar sevi”. Tādēļ viela pārdomām-tests „Cik tu esi draudzīgs videi?”, kuru pēc pasākuma izpildīt un kopīgi pārrunāt.

Patiesā vēlme iedzīvināt ideālus: drosme, prasme, iniciatīva, disciplīna, precizitāte, apzinīgums, atbildība un darba mīlestība liek mums rīkoties, lai arī pēc daudziem gadiem viena no Latvijas identitātes šķautnēm būtu tīra vide.

Lai  „Mūsu ziedi-Latvijai” (čaklo zīmētāju un skolotājas Veltas veikums jaunajā izstādē skolas  lasītavā) tiktu pasniegti cieņā un mīlestībā.

Share Button